Silikonová omítka SILDEKOR zatíraná (hlazená)

Kód: 465
Neohodnoceno
Značka: Den Braven
1 514 Kč / ks 1 251,24 Kč bez DPH 60,56 Kč / 1 kg
Na dotaz

Dekorativní omítka pro finální úpravu fasádních stěrkových hmot při zateplování budov.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dekorativní omítka rustikálního typu určená pro finální úpravu fasádních stěrkových hmot při zateplování budov. Pro úpravu omítek, betonových panelů, sádrokartonových povrchů a jejich lehčených stavebních materiálů. Je efektivní úpravou všech stavebních konstrukcí. Ošetřený povrch je hydrofobní a zůstává dlouho čistý.

Charakteristika

  • barevná stálost
  • odolnost proti nečistotám
  • dlouhá životnost

Použití

  • pro finální úpravu zateplovacích systémů, omítek, betonových panelů, sádrokartonových povrchů a jiných lehčených stavebních materiálů
  • efektivní a estetická úprava všech stavebních konstrukcí
  • vhodná pro použití do exteriérů i interiérů

Příprava povrchu

Povrch musí být zbaven nečistot, mastnot, prachu a volných částic. Povrch musí být soudržný, čistý, bez biologického napadení, obsahu solí a mastnot. Podklad musíme zbavit všech železných předmětů a rezavých skvrn v podkladu nebo je vhodně sanovat izolačním nátěrem. Všechny savé podklady opatřit Silikonovou penetrací SILDEKOR při spotřebě 0,06 – 0,15 kg/m2.

  • kontaktní zateplovací systémy – vrchní armovaná stěrka musí být vyzrálá (cca 2-3 dny při tl. 3 mm)
  • nové omítky musí být vyzrálé, neboť nanesené omítkoviny výrazně zpomalí proces karbonatace
  • staré omítky musí být soudržné, všechny nepřilnavé části se musí odstranit, omýt tlakovou vodou s přídavkem saponátu a povrch vyspravit
  • dřevotřískové, dřevovláknité a sádrokartonové desky je nutné zbavit prachu a volných částí

Pokyny

Hmota je již připravena k přímému použití. V případě potřeby je možné hmotu lehce skropit vodou a důkladně promíchat. Nanáší se po úplném zaschnutí penetračního nátěru cca po 8 až 24 hod. (podle povětrnosti) nerezovou stěrkou v jedné vrstvě o síle odpovídající velikosti zrna. Okamžitě po nanesení můžeme tvrdým, strukturálním moltoprénovým válečkem vytahat jemnou strukturu nebo (nejužívanější způsob) po krátkém zavadnutí (cca 10 – 20 min. při teplotě 20 °C jinak dle teploty a vlhkosti vzduchu může být rozmezí doby zavadnutí 5 – 45 min.) nanesenou vrstvu omítkoviny lehkým tlakem pěnového nebo plastového hladítka uhladíme. Doba schnutí při teplotě 23 °C a relativní vlhkosti vzduchu 65% je podle tloušťky 36 až 48 hodin (při 5 – 8 °C a vysoké vlhkosti vzduchu až 72 hod.). Aplikační rozmezí teplot pro nanášení je 5 – 25 °C. Při práci chránit aplikované plochy před slunečním svitem a do zaschnutí před deštěm! Všechny pomůcky po práci omýt vodou a při pracovních přestávkách chránit proti zaschnutí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Omítky
Hmotnost: 25 kg
Balení: 25 kg
Zrnitost: 2 mm
Spotřeba: 3 kg/m2
Barva: bílá